Warsztat „Lęk pod kontrolą”! edycja 6 -jesień 2023 .historia.

Mamy lato, dla niektórych wakacje, a ja intensywnie pracuję nad treściami związanymi z planowanym na jesień warsztatem „Lek pod kontrolą” i nad wrześniowym cyklem o warsztacie, który będzie publikowany na FB Ośrodka Dąbrówka (Gliwice), gdzie będą się odbywa zajęcia. Będę oczywiście udostępniać te treści również na swoich stronach.

Edycja już 6! Jak czas szybko płynie! A tu znowu ogarniamy lęk i rozwijamy kobiece skrzydła! Robię to cały czas na stronie internetowej i w social mediach a teraz czas na SPOTKANIE.

Pamiętam historię powstawania tego projektu, gdy ,jeszcze wtedy prowadząc gabinet lekarski (teraz jak widzisz zajmuję się czymś innym), poczułam konieczność stworzenia jakiej formy przekazania ważnej wiedzy o radzeniu sobie z lękiem i o rozumieniu go.

Rola poszerzania samoświadomości, nazywania tego co się dzieje w ciele i emocjach jest tak ważna, że aż nazwę zdobywanie tej wiedzy o sobie drogą do wolności! Do uwalniania się od niepotrzebnej części tego lęku.

Bo jak wiesz, lęk jest nam niezbędny do życia, ma nas przestrzegać przed niebezpiecznymi sytuacjami.

Ale.. no właśnie.

Chociaż jego obecność świadczy o tym , że

  1. Masz układ nerwowy
  2. Działa on bardzo dobrze

To może za  dobrze.

Samo usłyszenie, że działa i to dobrze już uspokaja, prawda?

Ale potrzeba wiedzy jak rozumieć naturę swojego lęku i jak działa u Ciebie mechanizm tego nadmiernie  hamującego Cię w życiu lęku.

Istota Poznana to ta część nas, zwana sercem.

Z tego poziomu właśnie możesz siebie pokochać, opiekować, stąd czerpiesz siłę, potęgę wręcz, opartą na swojej wyjątkowości, prawdziwości, której nikt nie może obalić ani zakwestionować. Po prostu JESTEŚ.

Ale wrócę jeszcze to historii, dobre kilka lat temu warsztat trwał jeden dzień, ale potem zauważyłam, że to to za mało i tak dotarłyśmy do 3 dni, aktualnie po około 5 godzin.

Uważam, że takie intensywne, skondensowane doświadczenie w małej, kameralnej grupie, jest silnym i konstruktywnym bodźcem do REALNEGO KROKU I DZIAŁANIA do pierwszego dnia bez lęku.

Samo zapisanie się, wysłanie maila, zadzwonienie jest już krokiem i działaniem na rzecz siebie i jest odwagą.

Jak zauważyłaś, do kontaktu podajemy Agnieszkę Gąskę,  psycholożkę i psychoterapeutkę, z którą współprowadzę warsztaty od lat, rozwijamy, udoskonalamy je, dopasowujemy materiał do zapotrzebowania uczestników, która zajmuje się wstępnym kontaktem z osobami chętnymi do udziału w warsztacie.

Mamy podział pracy: ja tworzę materiały i grafiki o warsztacie i do publikacji, ale oczywiście możesz też napisać do mnie  w sprawie warsztatu. Razem je prowadzimy.

Uczestnicy poprzednich edycji dopytywali o taką możliwość  i tak powstał pomysł o drugim stopniu warsztatu PRZYJAZNY LĘK, o wzmacnianiu własnych granic w stylu życia bez lęku, a w planie jest  trzeci stopień – o rozwinięciu skrzydeł kobiecych, jak być sobą bez lęku.

Zapraszam więc do śledzenia tematu we wrześniu co środę o 20.00, spotkasz materiał o tym jak najlepiej skorzystać z udziału w naszym warsztacie,na mojej stronie i social mediach: FB, Instagram,  na stronie FB Ośrodka Dąbrówka w Gliwicach jak wolisz, jak Ci łatwiej. Zapraszam do subskrypcji mojego kanału Youtube i ośrodkowego, orac mojego konta na Instagramie i FB, łatwiej będzie o kontakt.

Poczytaj o zajęciach w zakładce WARSZTAT.

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spodobał Ci się wpis? Proszę, podaj dalej. Dziękuję!

Scroll to Top