Dlaczego warto stawać się Istotą Poznaną?

Posłuchaj odcinka podcastu na ten temat odc 58 Jak powstała nazwa Istota Poznana? i 59 „Dlaczego warto być Istotą Poznaną”.

Kolejny  wpis na moim nowym blogu i nadal poczucie świeżości i nowości unosi się wokół Istoty Poznanej chociaż około pół roku szykowałam start strony.

Powstawanie mojej marki ISTOTA POZNANA i strony internetowej okupione było wielkim wysiłkiem i wychodzeniem ze strefy komfortu i poznaniem wielu wspaniałych ludzi.

Na szczęście Monika Juraszek, @monikajuraszek  moja mistrzyni ceremonii fotograficznej świetnie poradziła sobie ze spięciem jakie zaprezentowałam na początku i idealnie mną pokierowała w procesie otwierania się na swoją ekspresję fotograficzną 😊

Moje ciało nie zawsze poddawało się poleceniom kreatorki sceny :” Luźno i swobodnie porusz ręką…” 😊

Swoją drogą taka ekspozycja swojej osoby w celu takiej ekspozycji, na przykład w trakcie tworzenia strony internetowej ale i w innych sytuacjach gdy szukamy pracy, wchodzimy w nową grupę społeczną,  opisujemy siebie, swoje zasoby, to co umiemy, czym się zajmujemy – może stanowić spore wyzwanie dla wielu kobiet.

W sposób naturalny mamy skłonność do zaniżania swojej wartości, ma to też wyraz w wycenianiu swojej pracy. Kobiety często niżej się wyceniają niż mężczyźni ale i często dostają niższą ofertę płacy niż mężczyźni.

Kobiety zaniżają swoją wartość!

Szczególnie zawody pomocowe, opiekuńcze są słabo traktowane w naszym kraiku.

Nauczycielki, opiekunki, psycholożki, psychoterapeutki i inne terapeutki – padają ofiarami przekonań, że za pomaganie nie można /nie powinno się oczekiwać dobrego wynagrodzenia. Nadal promowana jest u kobiet postawa misyjna, ofiarna. Często same sobie ją narzucamy.

Ale typowe dla kobiet jest też nie nadawanie znaczenia temu  to zrobiłyśmy, trudowi, wysiłkowi włożonemu w projekt życiowy, zadanie, bagatelizujemy sukces , umniejszamy swoje osiągnięcia.

„Ach to tylko stara sukienka”, „ aj takie coś , tak sobie zrobiłam”, „aa to nic takiego”.

Ale nie skupiajmy się na  brakach naszego świata.

Cieszenie się, celebrowanie z tego co zrobiłyśmy, z czego jesteśmy zadowolone, dumne, czy, nie bójmy się tego słowa, szczęśliwe, jest tak ważne.

Nasz mózg zrozumie to wprost- chcemy robić tego więcej, bo to jest dobre. Ma jasny przekaz, jasną, prostą informację i dobrze się z tym czuje.

Trenujmy pozytywny przekaz do siebie. To zmienia mózg na dobre.

Im częściej będziemy trenować pozytywny i jasny przekaz do siebie i świata tym łatwiej będzie nam osadzać się w połowie pełnej szklance życia.

Dlaczego więc warto być w gronie Istot Poznanych?

„Bardzo często ludzie usiłują wieść życie na odwrót – najpierw starają się mieć więcej rzeczy albo więcej pieniędzy, aby zrobić więcej tego, co chcą zrobić, i w ten sposób być szczęśliwsi. Jednak to działa dokładnie odwrotnie. Najpierw trzeba być tym, kim się naprawdę jest, a potem robić to, co się ma robić, aby mieć to, co się chce”

Margaret Young

Moje Prawdziwe Ja, które nazywam Istotą Poznaną, zaprowadziło mnie tu gdzie teraz jestem.

Najpierw pojawił się pomysł, że same konsultacje i sesje nie wystarczają, że potrzebuję przekazać wiedzę, na przykład o naturze lęku i etapach zmiany, która jest w stanie przyspieszyć proces zdrowienia czy stabilizacji psychicznej.

Również temat radzenia sobie ze stresem, domagał się takiej edukacji.

Kilka lat temu, powstała pierwsza moja strona internetowa, gdzie był blog naukowy.

Kanał na YouTube służył jedynie informowaniu o nowej edycji warsztatu o lęku – który miał być i jest szansą dla uczestników na popracowanie nad swoim lękiem w małej, komfortowej grupie.

Potem, gdy pojawiły się osoby subskrybujące mój kanał, pomyślałam :”Hm, komuś jest przydatne to, co robię, ktoś chce wiedzieć , co będzie dalej.”

To mnie zmobilizowało do tworzenia dalszych odcinków.

Wymagało to uczenia się rzeczy, o których nie miałam pojęcia. Poznawałam aplikacje i narzędzia potrzebne do ich tworzenia. Nie było to łatwe.

Powstała kolejna strona internetowa, aż dotarłam do tej wersji, jaką teraz oglądasz. Mam nadzieję, że już ostatnia, bo ogrom pracy tu włożony wystarczy mi na długo. 😊

To moje kolejne podejście do integracji tak ogromnego materiału jakim jest wiedza i doświadczenie związane z lękiem, radzeniem sobie z jego naturą i kobiecością oraz mitami związanymi z tym tematem.

Obfitość wiedzy i konieczność przybliżenia tego tematu sprawia, że nieco inne jego aspekty pojawiać się będą w :

 • Blogu
 • Kanale Youtube
 • Podcaście.
 • A nieco inne w newsletterze, który możesz otrzymywać , po pobraniu e-booka.
 • W kursach on-line w przyszłości- dogłębne rozwinięcie tematów, które powoli będziesz przerabiać w zaciszu swojego domu. Sama lubię się uczyć więc doceniam tę formę i sama bardzo z niej korzystam.

Mocno to rozważam, to powrócenie do myśli o stworzeniu większych kursów po paru latach od pierwszej próby, z której się wycofałam, wobec ogromu pracy do wykonania,  zostawię ją na długie zimowe wieczory zapewne.

Jak widzisz, temat się rozwija i nie jest to coś tylko wymyślone  w mojej głowie ale wypływa z głębi Istoty, która chce się realizować, dostać zewnętrzne życie.

 Poddaję się więc od lat istniejącej we mnie potrzebie, by zrobić to, co teraz robię.

Nic nie muszę i nikt mnie nie zmusza do tego. Ale gdy budzę się rano z pomysłem na wpis, zwykle bardzo wcześnie , jak choćby dziś, 5.15, gdy pisze ten tekst, to po prostu siadam i piszę lub nagrywam odcinek.

To cieszy, realizuję coś mam nadzieję innych wartościowego dla Ciebie, pomocnego na każdym etapie rozwoju ku swojej Istocie Poznanej.

Myślę, że chcę też robić coś, czego kiedyś sama potrzebowałam- stworzyć miejsce, gdzie znajdę temat i odpowiedzi na pytania:

 • Jak być kobietą w tym świecie i bez lęku dobrze żyć, jak żyć w zgodzie ze sobą, ze swoją najgłębszą Istotą,
 • jak stać się dla siebie Istotą Poznaną, na najgłębszym poziomie materializując ten stan w świcie, będzie rozwijał się swobodnie i będzie służył kobietom potrzebującym
 • dowiedzieć się więcej o uwalnianiu od lęku i uwalnianiu swojej kobiecości.

Pisząc, tworząc, materializując myśli, doświadczenie życiowe i zawodowe oraz  wiedzę dokonuję też dla samej siebie ważną pracę:

 • Porządkuję i grupuję wiedzę i przetwarzam ja na przystępny język i do zastosowania od zaraz.
 • Ciągle aktualizuję wiedzę i jej przydatność.
 • Upraszczam bez gubienia sedna.
 • Odrzucam nieaktualne poglądy.
 • Opowiadam przeczytane ważne=zmieniające czytelnika książki.
 • Łączę teorię z praktyką codzienna, życiową.

Tworzę dla kobiet ale mężczyźni przecież mogą korzystać jeśli temat ich ciekawi, bo mają córkę, kochana partnerkę czy też interesują ich tematy tu poruszane.

Czego Tobie i sobie życzę !

Posłuchaj odcinka podcastu na ten temat odc 58 Jak powstała nazwa Istota Poznana? i 59 „Dlaczego warto być Istotą Poznaną”.

Nowe widoki na przyszłość .

Leave a Comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Spodobał Ci się wpis? Proszę, podaj dalej. Dziękuję!

Scroll to Top